Mari-Liis võitis laupäeval esikoha Tartu rattakrossil ja pühapäeval Filter Velokauss maanteesõidusarja etapil Lätis, mõlemal võistlusel oli ta parim nii naiste kui ka naisjuunioride arvestuses.

„Mari-Liis sõitis rahulikult, et järgmise päeva võistluseks jõudu säästa, aga võitis siiski esikoha. Minul läks natuke halvasti. Juhtisin terve sõidu turvalise eduga, aga eelviimase ringi lõpus sain tagarehvi mingi ora ning pärast jooksmist ja tagajooksu vahetamist liidrit enam kätte ei saanud. Rehvipurunemine sai saatuslikuks ka Sven Liivamäele, kes pidi sõidu pooleli jätma juba esimesel ringil. HRK noormeestest oli parim Georg Kõivumägi,” rääkis Tartus teise kohas saanud Tarmo Mõttus krossil toimunust.

Pühapäeval teritas peagi maanteesõidu MMil startiv Mari-Liis Mõttus jalga Lätis, Tukumsis toimunud hooaja viimasel Filter Velokauss maanteesõidusarja 95 km pikkusel etapil, mille võitis Ekke-Kaur Vosman.

„Kuna kodus jäävad neidude sõitudel kiirused tavaliselt aeglaseks (umbes 38km/h), siis meeste sõitudel on see märgatavalt suurem. Eile oli keskmine 43km/h, kohati tõmmati isegi 60km/h. Noorte ülekandega oli kohati raske, aga Mari-Liis suutis siiski ainsa naisena peagrupis ära püsida, mis oligi eesmärgiks. Võit oli lihtsalt boonuseks,” lausus Tarmo Mõttus.

Ise võistles ta pühapäeval Sindi sügiskrossil, kus sai teise koha. „Jäin starti hiljaks, sest puudus ajakava ja ei teadnud millal täpselt valmis olla, seepärast pidin stardis liialt jõudu raiskama, et esimesed kätte saada. See on ka ainuke vabandus, sest jõudu oli ka vähem kui eelmisel päeval ja rada ei olnud piisavalt tehniline, et Kaupo Kattaile vastu saada,” ütles Tarmo Mõttus.

Meesjuunioride vanuseklassis läks Sindi krossil kõvaks rehvilõhkumiseks. „Kui Kirill Tarassov kihutas teistel eest juba avaringil ja tema võitu ei vääranud ka kaks rehvi purunemist, siis Sven Liivamägi pidi kolmandast kohast suu puhtaks pühkima, kui kolm ringi enne lõppu treppidest laskudes tagarehvi lõhkus. Pidi päris pikalt jooksma enne, kui asendusratta sai. Georg Kõivumägi suutis treppidel ennast tagasi hoida ja vormistas teise koha, Sven oli neljas,” rääkis Tarmo Mõttus.