2017 aasta rossisarja võitjaks tuli esmakordselt Robi Niit, esikolmikusse jõudsid kaheksa etapi kokkuvõttes veel Viljar Kannimäe ja eilse etapi võitnud Tarmo Mõttus.

Tänavusele sarjale tõmmati joon alla eile Kubijal toimunud kaheosalise etapiga, kus esmalt tuli läbida viieosaline trikirada ja võistluse teisele osale starditi saadud trahvisekundite põhjal Gunderseni meetodil.

Päeva esimeses pooles näitasid meistriklassi Mari-Liis Mõttus ja Armin Pilv, kes ei eksinud trikirajal kordagi ja said seega esimestena krossirajale startida. Kahjuks lõhkus Pilv vahetult enne starti keti. „Sain selle küll kiiresti ära parandada ja poiss jõudis starti, aga murdis keti esimesel tõusul jälle pooleks. Sai keti uuesti korda ja läbis ühe ringi veel, aga seejärel purunes kett uuesti ja seda parandada polnud enam võimalik,” ütles Tarmo Mõttus

Ise pääses ta rajale kolmandana, lähimateks jälitajateks Priit Tuisk (+1.20) ja Robi Niit (+1.45). „Mõlemad tegid marulist sõitu ja lähenesid jõudsalt, Tuisk paistis juba teisel ringil seljataga. Raja esimene pool oli keerulisem ja tõusudega, seal oli Priit kiirem, aga teises pooles märkasin, et vahe pigem püsib, kui kahaneb. Kannatasin viimase ringi esimese poole ära ja kusagil ringi keskel öeldi vaheajaks seitse sekundit. Panustasin raja lõpuosale, kus olid mõned palgiületused ja üks juurikaline osa. Õnnestus kõik palgid üle hüpata, samas kui konkurent jalastus ja ilmselt need mõned sekundid päästsid,” rääkis Mõttus.

Tänu etapivõidule kogus Mõttus Kristjan Randmaga sama punktisumma ning parem võitude suhe andis talle üldarvestuses kolmanda koha.

Eile jõudis kolmandana finišisse Karl Pruuli ning tagas sellega omale M18 vanuseklassi üldvõidu Armin Pilve ees. Neljandana veeres üle lõpujoone Robi Niit.

Lühema raja kokkuvõttes võitis sarja ülekaalukalt täna 20. sünnipäeva tähistav Mari-Liis Mõttus oma väikevenna Matthiase ees. Kolmandana järgnes Tauri Jürisaar.

Kui tänavuses sarjas lõi kaasa kokku 73 ratturit, siis viimasel etapil oli osalejaid vaid tosin. „Kuna paljud hooaja üldkohad olid juba paigas, siis ei olnud ka ilus ilm suurt seltskonda kohale meelitanud, oma süü oli kindlasti ka eelmisel päeval toimunud Otepää rattamaratonil. Siiski olid kohal kõik, kes soovisid oma osavust näidata või tabelis kohta parandada,” tõdes Tarmo Mõttus.

Sarja parimate autasustamine toimub tema sõnul Haanja rattaklubi hooaja lõpupeol, mille toimumispaika ja aega veel täpsustatakse.

Tulemused

Koondtulemused vanuseklassid, n-eliit ja noored, m-eliit U23 ja sen

Pildid

Video