Laupäeval toimunud Keava sügiskrossil jäi Haanja rattaklubi ratturite parimaks tulemuseks Tarmo Mõttuse kolmas koht Seenior 2-klassis. M18 noormeeste seas oli Georg Kõivumägi neljas, Sander Nool ja Sven Liivamägi jäid pisut tahapoole.

„Minu needus jätkus ja kumm purunes vahetult enne starti. Juurikasele rajale klassikalise õhukummiga peale minnes tuli see kivikõvaks pumbata, et läbilöögil midagi ei juhtuks, ja see muutis sõitmise raskeks. Kõva rehv ei pea libedatel tõusudel ja perutab juurikatel, see kurnab jalga,” kommenteeris Mõttus oma sõitu.

Sügiskrossisari jätkus pühapäeval Viljandis, kus Kõivumägi sõidu alguse saginas kohe esimesel kunstlikul takistusel kukkus, paremad pääsesid kaugele ette ja lõpuks ei tulnud enamat neljandast kohast.

Teised sõitjad osalesid Pirital Team Rattapood Cupi viimasel etapil. Nool vajas seal vähemalt neljandat kohta, et koondarvestuses esikolmikusse jõuda ja sai ülesandega kenasti hakkama, Liivamägi oli viimasel etapil viies. M18 klassi üldvõitjaks tuli Siim Kiskonen, teisena edestas Noolt Tair Stahlberg.

Seenioride klassis parim olnud Mõttus võitis sarjas küll kõik neli etappi, kus osales, aga kuna ühel etapil ta startida ei saanud, sai temagi kokkuvõttes kolmanda koha.

„Õnneks tehnika seekord võistlusse ei sekkunud ja tagarehv vajus tühjaks täpselt siis, kui ratta kodus üle ukseläve sisse lükkasin,” lisas Mõttus.