Laupäeval sõitsime Smiltenes. Rada oli laotatud kohaliku laululava ümbrusesse männimetsa. Suht juurikane ja erinevate looduslike takistustega rada sundis tähelepanelikkusele, et tehnika kannatada ei saaks. Mari-Liisil oli võimalik püüda sarja esikohta, aga selleks tuli kõik sõidud võita. Õnneks vahetasid 2 järgmist konkurenti eelmisel sõidul kohti ja see muutis võidu saavutamise võimalikuks, muidu oleks 1 punkt puudu tulnud. Esimesel etapil me ju ei osalenud. Mari-Liis võitis kindlalt, ringi said sisse mõlemad konkurendid. Mina sain soojendusel korraliku ehmatuse, kui ühest trepist üles sõites ratas korraks tühja käis ja puusas midagi ära tõmbasin. Õnneks suutsin järelejäänud tunniga veidi taastuda ja sõidu ajal see väga palju ei seganud. Teine koht oli kindel, vahe esimesega oli väike, vaid viimasel ringil lasin jala sirgu, kui nägin, et esimest ei püüa. Minul üldarvestuses midagi püüda polnud, sest 2 etappi oli puudu ja 2 esimest olid kõikidel etappidel kohal käinud, seega vormistasin vaid kolmandat kohta.
Teisel päeval Valmieras läks veidi paremini, sest võitsime mõlemad.
Kuna Mari-Liisi start oli tavapärasest varem, siis jõudsin kitsad rehvid ära vahetada ja sain startida oma rattaga, omas tavapärases seades. Muidu sõitsin Mari-Liisi rattaga või siis omaga, aga kitsaste rehvidega. Kohe oli tunda, et liikumine on kergem. Eks vorm oli ka natuke paremaks läinud. Kohe esimesel ringil läksin liidriks ja hoidsin teisel kohal sõitnud Gailiši pidevalt 20-30 sek kaugusel.
Mari-Liis võitis nagu ikka kindlalt. Kuna konkurendid teda võidu korral enam edestada ei saanud, siis vormistas ta ka sarja üldvõidu. Lisaks osales ta staaride ja laste teatesõidus, kus loositi laste ja osalenud eliitklassi sõitjate vahel paarid. Vahva üritus, kust võtsid osa Läti mitmed MNT, MTB ja BMX tegijad. Lapsed olid hiljem õnnelikud, kui said oma eeskujudelt kiivrile autogrammi, pildistada koos ja mõned isegi poodiumile.
Nüüd laseme küll jala sirgu. Äkki osaleme Tartu BMX võistlustel, aga see on vaid lõbu pärast ja see selgub lähiajal.