Mari-Liis Mõttus võitis 19.10 Riias toimunud Arvis Piziksi cyclocrossisarja teisel etapil naiste konkurentsis kindla esikoha. Lähimat konkurenti Kärolin Varblast edestas ta ligi kolme minutiga.

„Mudasel ja tehnilisel rajal said otsustavaks hea rattavalitsemine ja toores jõud, tihti tuli mõelda, kas kasulikum on joosta või üritada sõita,” kommenteeris isa Tarmo.

Ise proovis ta jõudu meeste eliitklassis. „Alguses läks hästi, sest olin tehnilistel lõikudel kiirem, aga lõpuks otsustas ikka jõud, aga see sai otsa. Sõidu võitis kohalik rattaäss Dmitri Sorokin, mina olin seitsmes,” ütels Tarmo

Tema sõnul eristab cyclocrossi tavalisest maastikurattasõidust see, et kasutusel on kitsad rehvid ja maanteerattale sarnase välimusega ratas. „Kuna rattad ei ole veel nii laialt levinud, siis lubatakse sõita ka tavalise MTB rattaga, aga rehvilaius on ikka piiratud,” lisas tas.

Päev varem toimunud Otepää superkrossil toimusid stardid lainetena ja võitis see, kes esimesena finišijoone ületas. Tarmo ja Mari-Liis Mõttus osalesid B-finaalis, kus stardijoonel N-Eliit, N14, N16, N18, M14 ja Sen 2-7 klassi sõitjad. „Sõit jäi liiga lühikeseks, sest kolme ringiga ma esimest poissi kätte ei saanudki. Kaugele ta ei jäänud, sest viimasele laskumisele minnes kuulsin, et teadustaja mainis võitja nime ära. Mari-Liis oli samas sõidus kaheksas,” ütles Tarmo.

A-finaalis sõitsid Georg Kõivumägi, Viljar Kuljus ja Sander Nool, aga paremate hulka nad ei jõudnud.