Mari-Liis Mõttus võitis laupäeval Tallinnas cyclokrossi Eesti meistrivõistlustel naiste konkurentsis kindla esikoha.

Naised sõitsid viis 2,6 km pikkust ringi ning Mari-Liis edestas finišis Greete Steinburgi 1.48,8 ning Daisi Risti 2.25,5-ga.

„Mari-Liis sai kohe esimestest meetritest ette. See oli ka eesmärk, et esimesed takistused võimalikult kadudeta läbida ja esimesele tõusule minnes teisi tuules tassima ei peaks. Liivatakistuses tuligi väike vahe sisse ja esimese tõusu otsas oli vahe juba ligi 50 meetrit,” ütles Tarmo.

„Mari-Liis sõitis näiliselt pingutamata, aga vahe hakkas vaikselt kärisema. Eriti suur vahe oli liivasel laskumisel, kus Mari-Liis näitas väga head laskumiskiirust. Lisaks veel oskuslikud rattalt mahatulekud enne jooksukaid ja kokkuvõttes andiski see ülekaaluka võidu. Arvestades suvel põetud viirushaigusest tingitud tagasilöök, oli see väga magus lõpp hooajale,” rääkis Tarmo.

Seenior 2 vanuseklassis sai Tarmo kuuenda koha. Eesti ratturitest oli ta neljas ja jäi seega esimesena medalita. „Sain pärast teist ringi korraliku haamri. Tõusud tapsid külma jala nii ära, et ühel tõusul rattalt maha tulles suutsin vaevalt kõndida. Laskumisi võtsin ka väga rahulikult, sest kukkumine oleks tähendanud mul õlaraviga jälle algusesse tagasi minemist. Mingit õiget minekut ei tulnudki, sest kohe kui said natuke hingata, nii oli jälle tõus risti ees,” ütles ta

Tarmo Mõttus lisas, et kuna pingelangus ja rahulolu Mari-Liisi võidust oli nii suur, siis medalita jäämine teda ei häiri.