Mari-Liis võitis laupäeval Viljandis Eesti meistrivõistlustel kriteeriumis naiste konkurentsis hõbemedali.

„Aasta esimene maanteerattavõistlus, seega ei osanud midagi oodata. Teadsime vaid, et rada on raske ja ühe pika tõusuga. Kuna Mari-Liis on naiste seas üksi, aga teistel klubikaaslaste näol alati võimalus koostööd teha, aitas raske tõus terasid sõkaldest eristada. Siiski said konkurendid oma liidrit ringi lõpus oleva tõusuni puhanud seisus toimetada,” ütles isa ja treener Tarmo.

Punkte jagati iga kahe ringi järel. Mari-Liisil õnnestus noppida teised kohad, kõik kolm vahefinišit võitis Liisi Rist. „Mari-Liis oli ainuke, kes talle vähegi lähedal suutis püsida, aga nii kui Mari talle järgi jõudis, lasi ta jala sirgu ja jäi passima. Pärast teist punktide jagamist Mari enam vahet kinni ei sõitnud. See jääb natuke kripeldama, aga ilmselt oleks lõpptulemus samaks jäänud, sest Rist oleks igal ringil tõusuni tuules loksunud ja nõnda millalgi ikka eest läinud. Tagumistega olu asi kontrolli all ja hõbemedal oli kindel juba kaks ringi enne lõppu,” rääkis Tarmo.

Seenioride konkurentsis sai Rajko Rattur viienda koha. Kuulus küll sõidu alguses teistel eest sõitnud seitsmemehelisse gruppi ja noppis esimeses kahes vahefinišis punkte, aga sõidu teises pooles enam teravust ei jagunud.