Mari-Liis Mõttus võitis Pärnumaal Jõulumäel Eesti meistrivõistlustel maastikurattakrossis naisjuunioride konkurentsis kuldmedali. Sel hooajal on ta varem omaealiste Eesti meistriks tulnud ka talikrossis ja maantee grupisõidus.

Tänasel 15 km pikkusel distantsil edestas Mõttus teiseks tulnud Iiris Õunmaad kolme minuti ja 22 sekundiga ning kolmanda koha saanud Kärolin Varblast juba rohkem kui nelja ja poole minutiga.

Meesjuunioride sõidus oli Georg Kõivumägi seitsmes, Sander Nool sai üheksanda ja Sven Liivamägi 15. koha. Esikoha võitis Kirill Tarassov.

„Ilm oli väga palav ja rada tehniline. Mari-Liis startis kaks minutit pärast poisse ja see muutis nende jootmise ja tehnilise turvamise keeruliseks. Kui Mari-Liis teisest teeninduspunktist lahkus, siis oli Georg juba esimesest läbi. Palju see ei mõjutanud, aga Georg jäi teisel ringil natuke vedelikupuudusse küll. Ta sõitis kuni viimase ringini viiendal kohal, siis lasi kaks konkurenti mööda. Mari-Liisil oli eesmärk kohe alguses väike vahe sisse sõita ja siis oma tempos jätkata. Tehnilised kohad kasvatasid edu oodatust rohkem ja lõpuks oli vahe juba üle kolme minuti,” kommenteeris Tarmo Mõttus.

 

Tulemused