Mari-Liis Mõttus saavutas täna Estonian Cup sarja Elva rattamaratonil naiste seas teise koha ning N23 klassi esikoha. Kiireimale naisele, Maaris Meierile, kaotas alles 16aastane Mõttus kolme minuti ja 11 sekundiga, naistest kolmandana finišisse jõudnud Greete Steinburgi edestas aga ligi kahe minutiga. Üldjärjestuses oli Mõttus ajaga 2:33.14 157.

„Mari[-Liis] sõitis kogu sõidu Maarisega koos, aga tegi kaheksa kilomeetrit enne lõppu sõiduvea ja kukkus. Lenks viltu ja esikumm pooltühi sai ta ikka teisena lõppu. Rehv oli ikka väga tühi, kui ratast autosse panime. Läks õnneks. Muidu olid elu jalad täna,” kommenteeris tüdruku isa Tarmo Mõttus.

73 km pikkuse võidusõidu võitis ajaga 2:12.47 Aksel Nõmmela, kes edestas finišisirgel lõpuspurdiga Ivo Suurt. Parima Võrumaa ratturina sai võitjale 4.21ga kaotanud Viljar Kannimäe 18. koha. Kannimäest 40 sekundit hiljem lõpetanud Tarmo Mõttus oli 35.

„Sõitsin sama kohani, kus Mari[-Liis] kukkus, peagrupiga koos, aga punt tõmmati ribadeks ja rohkemaks jaksu ei jätkunud. Lõppu tulime üheksa mehega ja ma lohisesin lihtsalt üle joone,” ütles Tarmo Mõttus.

Tema sõnul tegi Haanja rattaklubi ratturitest supersõidu ka Sven Liivamägi, kes sai 107. koha. Samuti Alar Reiska, kes M50 klassis tuli kolmandaks.