Mari-Liis Mõttus sai Hiinas Nanjingis noorteolümpial naiskonnavõistluse viimaseks alaks olnud maantee grupisõidus 15. koha, mis kindlustas Eestile võistkondliku seitsmenda koha.

Grupisõidu võitis brasiillanna Ana Paula Casetta. Temaga sama lõpuaja, 1:12.36, sai veel 31 ratturit ja suures grupis lõpetas ka Mõttus.

„Sõit oli ülimalt närviline, pidavalt pidurdati ja tõmmeldi. Esimeses järsemas kurvis oli ka kukkumine, aga kuna otsustasime seal etteotsa hoida, siis meid see ei seganud. Grupp püsis kogu sõidu koos, mõned üritasid eest kiirendada, aga äraminekuteks neid nimetada ei saanud. Lõpus oli Mari-Liis küll heal positsioonil, aga jalgu lihtsalt ei olnud, hea et üldse punkte sai,” ütles tüdruku isa ja treener Tarmo Mõttus.

Võistkondliku esikoha võitis 32 tiimi konkurentsis Itaalia (Sofia Beggin, Chiara Teocchi), Tšehhi ja Taani ees. Eesti edestasid veel Ecuador, Holland ja Colombia. Eesti tüdrukud võinuks jõuda paari koha võrra kõrgemalegi, aga kahjuks sai Mõttuse tiimikaaslane Kärolin Varblane BMXi poolfinaalis vigastada ja edasi võistelda ei saanud.

„Kui oleks topelt punktidega BMX olnud, siis võinuksime neljandad olla,” sõnas Tarmo Mõttus.

Tema sõnul võistleb Mari-Liis võib-olla ülehomme veel ka segateatesõidus rahvusvahelises võistkonnas, aga see selgub hiljem.

Igaljuhul õnnitlused heade tulemuste tegemise eest Hiinas, kogu klubi poolt.