Mari-Liis võitis laupäeval Elvas talikrossi Eesti meistrivõistlustel naiste eliitklassis esikoha.

„Mari-Liis sai stardist kohe hästi minema ja edestas esimese tõusu järel lähimat konkurenti juba 20 sekundiga. Ta suutis libedate oludega ilmselt paremini kohaneda kui konkurendid ja vahe kasvas pidevalt. Tehnika viperusi ei visanud ja ise suutis pea külma hoida. Lõpuks oli vahe teise koha saanud Iiris Õunmaa ees üle kahe minuti,” kommenteeris Tarmo tütre sõitu.

Elva lauluväljaku ümbruses asunud 2,5 km pikkune rada oli tema sõnul kohati ülilibe ja iga hetk pidi teadma, millises rajaservas olla, et mitte kukkuda. „Kokkupressitud ja libedaks lihvitud lumi niidab ratta kohe alt. Kui suutsid sõidujoont kontrollida ja libedaid kohti vältida ja selle juures ka veel kiirust hoida, siis oli kõik võimalik. Sellistes oludes on tihti nii, et soov ja võimed lubavad, aga seda pole võimalik rajale suunata. Lähed liiga rapsima ja leiad end maoli lumes,” rääkis Tarmo.

Rajko tõi hõbeda Seenior 1-klassis ja Tarmo pronksi Seenior 2-klassis.

Kuna Rajko Rattur nädal tagasi esimesel etapil ei osalenud, pidi ta startima tagareast. Esimesel ringil ta jalgujääjate tõttu eriti sõita ei saanudki ja Reiko Rosenthal lipsas eest. „Teisel ringil elas Rajko üle ka korraliku kukkumise, aga õnneks midagi hullu ei juhtunud. Tagantjärele jääb veel kahetseda, et esimesele etapile ei tulnud, oleks võinud esikoha eest võidelda. Aga teine koht on ka tubli tulemus,” ütles Tarmo.

Ise sai ta üsna kiirelt aru, et sel korral üle kolmanda koha ei küüni. „Sain stardist ilusti koos esimestega minema, aga koperdasin esimese tõusu otsas ja Magnus Krusemann kadus silmist. Teise ringi alguses möödus Ravshan Balgabaev. Tuules oli raske püsida ja lasin ta minema. Sain pidevalt vaheaegu neljandal kohal sõitnud Juri Moleviga ja sättisin tempo vastavalt sellele. Korraks jõudis ta 35 sekundi kaugusele, siis panin natuke juurde. Lõpuks oli vahe pea minut,” rääkisTarmo.

Meesjuunioride sõidus ei õnnestunud Armin Pilv kuigi palju sõita, sest ta lõhkus esirehvi ja oli sunnitud katkestama.

M12 klassi poistel oli kavas 800 meetri jooks, kus Matthias Mõttus sai üheksanda koha.

„Kokkuvõttes ikkagi edukas võistlus, sest kogu komplekt medaleid sai ära toodud,” sõnas Tarmo.

Tulemused

Pildid