Võru vallas Härmäel eile toimunud Haanja rattaklubi krossisarja teise etapi võitis Viljar Kannimäe, esikolmikusse jõudsid veel Kristjan Randma ja parim seenior Tarmo.

Kehva ilma trotsis 30 rattasõpra. Kohe stardist minnes jäi rajaserva eelmise etapi võitja Robi Niit, kel purunes rehv. Pärast parandamist ta küll jätkas, aga üle 12. koha ei suutnud.

Esimesel ringil sõitsid teistel eest Mõttus, Randma, Kannimäe, Priit Tuisk ja kiireim M18 klassi rattur Karl Pruuli. „Viljar ja Kristjan kiirendasid ühel tõusul eest, mina jäin väikese vahega maha ning Tuisk ja Pruuli jäid omakorda veidi maha. Viljar sõitis 20 sekundiga ees ja see vahe püsis stabiilne. Suutsin Kristjanile järgi võtta ja vahetasime kohti, kord üks ees ja siis teine,” rääkis Mõttus. „Eelviimaselt ringilt tulles olin väikese vahega eest ja lootsin kruusal veidi rahulikumalt võtta, et maastikul uuesti vajutada ja nii sai Kristjan järgi. Tõusudel läks eest ja mujal sõitsin lähemale. Enne viimast laskumist oli üks juurikas, kus Kristjan pidevalt koperdas ja nii sain alati järgi. Viimasel ringil läks Kristjan kindla peale välja ja jooksis. Mina riskisin sõitmisega ja takerdusin. Vahet enam kinni sõita ei õnnestunud.”

Lühemal rajal võitis esikoha Mari-Liis, teisena lõpetas Matthias ja kolmandana Tauri Jürisaar.

„Lõpuks keeras ilma nii ära, et maa oli valge. Esmakordselt krosside ajaloos lõppes kross lumes,” ütles Tarmo.

Tulemused ja pildid siit.