Estonian Cup rattamaratonide sarja esimeseks etapiks olnud Vooremäe maratonil sai Viljar Kannimäe parima Võrumaa ratturina 25. koha.

Tartumaal toimunud 66 km pikkuse võidusõidu võitis lätlane Arnis Petersons. Viljar kaotas talle veidi enam kui 13 minutiga.

Meie ratturitest jõudsid saja parema sekka Tarmo Mõttus (35.), Georg Kõivumägi (70.; M18 vanuseklassis 2. koht) ja Alar Reiska (76.; M50 vanuseklassis 4. koht). Sander Nool pidi kukkumise tõttu sõidu katkestama.

„Rada oli esialgselt arvatust palju raskem. Näiliselt tuima kruusal kihutamise, mida oli arvatavasti veidi üle kolmandiku trassist, muutis keeruliseks suur tuul, mis grupid kohati päris väikeseks lõhkus. Metsateed ja rajad kärpisid veel omakorda ja nii oli suure sõitjategrupi nägemine suht keeruline. Enamasti oldi ikka kahe- kuni viieliikmeliste puntidena,” ütles Tarmo . „Ise jäin enam-vähem esitusega rahule. Paaril korral jäi jõust puudu, mis oleks lõpptulemuse 10-15 kohta paremaks muutnud, kui oleks maastikul suutnud eessõitja sabast kinni hoida. Kruusal kihutamiseks oli jalga küll.”

Nii nagu Kannimäegi Opel Thule Pro Teamis sõitev Robi Niit sai väga hea 56. koha.

Poolmaratonil oli Armin Pilv 26.