Viljar Kuljus lõpetas eile 97 km pikkuse Elva rattaralli viiendana, M30 vanuseklassis andis see esikoha. Filter maanteekarikasarja etapi võitjaks tuli Siim Kiskonen.

„Kohe sõidu algul, esimese tõusu järel hakkas moodustuma punt, kuhu üle noatera sisse sain. Selles 13mehelises pundis olid nii kollase kui ka valge särgi omanikud ja paljud teised kõvad tegelased. Kuni Pangodini olin täiesti punases aga ei julgenud ka töö tegemisest pikalt keelduda. Pangodi järel võeti ühtlane korralik tempo ja olek läks kergemaks,” rääkis Viljar, kel päev varem toimunud kriteeriumist jalad veel pehmed olid.

Teise ringi algus oli tema sõnul taas raske. Kui sõita jäi umbes 20 km algasid juhtgrupis äraminekukatsed. „[Endrik] Puntso pani tõusul litri ja mul jalad kohe pakud all. Punt libises käeulatusest. Kuna nägin, et minek saadi kätte, hoidsin pea külmana ja kõva tempot edasi. Sain pundi kätte vahetult enne uut litrit, kuid seekord jõudsin tuules püsida,” rääkis Kuljus.

Selline pidev üritamine kestis tema sõnul kuni viimaste kurvide alguseni. „Umbes 600 meetrit enne finišit keerasid paar meest, nende hulgas kõva lõpuga Norman Vahtra, liiga vara vasakule ja olid lõpuheitlusest väljas. Finišisirgele tulles olingi juba viies-kuues ja suutsin napilt enne lõpujoont Ivo Suurest esiratta mööda suruda,” ütles Viljar.

Võitjale kaotas Viljar kahe sekundiga. Veel edestasid teda vaid Peeter Pruus, Silver Schultz ja Gert Kivistik.

Kõva sõna.

Allikas: Vsport.ee